Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Академія  є відокремленим структурним підрозділом Донецького юридичного інституту, що забезпечує на базі повної загальної освіти первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу до поліції, підвищення кваліфікації, перепідготовку молодшого складу поліції, а також окремі форми службової підготовки поліцейських.

Головне завдання Академії — забезпечення організації первинної професійної підготовки майбутніх працівників поліції згідно з передовими українськими та міжнародними стандартами, набуття слухачами навичок, необхідних для виконання повноважень поліції, у тому числі відповідну спеціальну підготовку щодо застосування та використання вогнепальної зброї.

 «Академія поліції» має дуже багату історію та є одним з найдосвідченіших навчальних закладів підготовки кадрів для системи МВС.  Історія навчального закладу починається з червня 1957 року, коли наказом Міністра внутрішніх справ УРСР на базі обласних курсів навчання молодих працівників міліції в декількох областях України, в тому числі і в Сталінської області, було створено учбові пункти міліції. У 1970 році міжобласний учбовий пункт м. Маріуполя було перетворено у міжобласну школу молодшого та середнього начальницького складу міліції УВС Донецької області. У жовтні 1984 року вона була реорганізована в Учбовий центр УВС Донецького облвиконкому, який проіснував 8 років до березня 1992 року, коли наказом МВС України було створено Маріупольське училище професійної підготовки працівників міліції УМВС України в Донецькій області.  Восени 2015 року наш навчальний заклад став державною установою «Маріупольський навчальний центр підготовки поліцейських Національної поліції України». У червні 2017 року центр був підпорядкований Донецькому юридичному інституту і отримав назву «Академія поліції».

На сьогоднішній день Академія працює за освітніми програмами для закладів зі специфічними умовами навчання, створює умови для оволодіння професійними компетенціями у сфері поліцейської діяльності та надає професію «Поліцейський (за спеціалізаціями)». На даний час Академія готує поліцейських за наступними спеціалізаціями: Патрульна поліція, Кримінальна поліція, Органи досудового розслідування та інші. Після закінчення навчання слухачам надається диплом державного зразка. Тривалість курсу навчання складає 121 день протягом 5 робочих днів щотижнево.

Умовно програму курсу навчання можна поділити на 3 частини: загальнопрофесійна підготовка (тобто ті предмети, які є обов’язковими для засвоєння всіма поліцейськими без винятку), професійно-теоретична (тут надають знання у тих сферах, які необхідні для конкретної поліцейської спеціальності) та професійно-практична, під час якої поліцейських навчають використовувати отримані знання на практиці, зокрема безпечному керуванню автомобілем чи застосуванню зброї та спеціальних засобів. Слухачі Академії навчаються за матеріалами, підготовленими викладацьким колективом закладу. До послуг наших слухачів загальнодоступна бібліотека, в тому числі і електронна, тири, учбові автомобілі, спортивні зали тощо. Після закінчення навчання слухачі Академії складають Державну кваліфікаційну атестацію. Загалом курс навчання відбувається 121 день, 5 робочих днів щотижнево.

Світлана МАТУСАР