Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Свята - це частина культури будь-якої країни. Для того, щоб краще зрозуміти інший народ, недостатньо знати тільки мову цього народу, дуже важливо познайомитися з його історією і культурою. Взагалі свят у Великобританії - 32. У жовтні ознайомимося із такими святами:

День яблука в Англії

21 жовтня або в найближчі до цієї дати вихідні в Англії проводиться День яблука  - щорічний захід, присвячений яблукам, фруктовим садам і місцевим визначним пам'яткам, який влаштовується з ініціативи благодійної організації Common Ground з 1990 року.

Організатори вважають, що ми самі впливаємо на те, що відбувається навколо нас. Ідея Дня полягає в тому, що яблуко - це символ фізичного, культурного і генетичного різноманіття, про який людина не повинна забувати.

У День яблука можна побачити сотні різних сортів яблук. Таке різноманіття  національних сортів зазвичай не можливо зустріти в магазинах. Більш за все стравам з яблук та іншим смаколикам радіють діти.

Свято надає можливість купити рідкісні сорти яблунь. А з «яблучним доктором» можна обговорити всі проблеми яблунь вашого саду.

Щорічний лондонський марафон

Щорічний лондонський марафон (Virgin London Marathon) – подія, яка проводиться в квітні - це більше, ніж спортивний захід.

Але в 2020 році в зв'язку з пандемією коронавірусу проведення Лондонського марафону було перенесено на жовтень.

Грім барабанів, вуличні вистави, посиденьки в пабах і гомін радіючого натовпу - все це супроводжує вуличне проходження спортсменами марафонської дистанції в 26,2 милі.

У марафоні беруть участь багато знаменитих атлетів. Для іменитих спортсменів взяти участь в марафоні означає не тільки отримати задоволення від спорту, а й отримати можливість сприяти розвитку соціальних програм.

Наприклад, учасники сплачують внесок, загальна сума від організації заходу становить 15,7 мільйонів фунтів стерлінгів. Щорічно кількість учасників в марафоні досягає 15 тисяч.

Своєрідною благодійністю займаються не тільки зірки спорту, а й всі бажаючі.

Лондонські організації, включаючи найменші бари і навіть школи, спеціально до свята готують свої вуличні вистави.

День Трафальгарської битви

День Трафальгарської битви - це святкування перемоги Королівського флоту під командуванням віце-адмірала Гораціо Нельсона над об'єднаним флотом Франції та Іспанії в Трафальгарській битві - найбільшій з 19 морських воєнних дій періоду Наполеонівських війн (1800- 1815).

21 жовтня 1805 року флот 47-річного Нельсона дав рішучу відсіч французько-іспанському флоту, не допустивши вторгнення Франції до Британії.

На честь перемоги при Трафальгарі площа Вільгельма IV в самому центрі Лондона була перейменована в Трафальгарську. До 1843 року там була споруджена гранітна колона заввишки 46 метрів з п'ятиметрової фігурою Нельсона.

21 жовтня 1896 року на Трафальгарській площі відбулося перше грандіозне святкування на честь перемоги в цій битві. В період з 19 по 20 століття, щорічно вся Британія відзначала цей день з найбільшими урочистостями.

Громадське святкування Дня стало йти на спад після закінчення Першої світової війни в 1918 році. Масові втрати людей, обурення і бунти радикально змінили громадську думку про війну, як про джерело славетних перемог. Суспільство стало дивитися на війну, як на трагедію. Однак, День Трафальгарської битви досі залишається помітним громадським святом.

Сьогодні святкування Дня Трафальгарської битви включає в себе в основному парад військово-морського флоту. На Трафальгарській площі після недовгої церемонії до підніжжя Колони Нельсона покладаються квіти.

Щорічно, в найближчу до 21 жовтня п'ятницю або суботу, святкування перемоги в Трафальгарській битві проходить також в місті Трафальгар. У містечку з населенням 2200 чоловік проходить Фестиваль Трафальгарської битви і влаштовується великий бал.

У англійців є гарне прислів’я «Do not judge a book by it's cover». (Не потрібно судити людей по зовнішності). Всі нації унікальні, і всі люди - неповторні. Культура англійців також значно відрізняється від інших країн. Звичаї і традиції англійців - єдині й виняткові.

Дізнавайтеся більше про культуру інших країн, переймайте їх цікаві традиції та розвивайтеся. Сподіваємося, що традиційні свята та звичаї Великобританії надихнуть вас на підкорення нових вершин.

Кафедра іноземних мов