Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Сьогодні вся правова українська спільнота відзначає День юриста – професійне свято знавців права та служителів закону. Для нашого суспільства, як і для населення будь-якої іншої країни, професія юриста дуже важлива, адже саме на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців.
А чи знаєте ви, чому саме День юриста відзначають восьмого жовтня? Вчені припускають, що саме в цей день в 1016 році Ярослав Мудрий видав звід законів «Руська правда», що став згодом правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь. Отже це не тільки святковий день всіх правознавців, але й важливий в історії становлення правової Держави.

З'явилося таке свято в Україні лише 23 роки тому. День юриста України був проголошений в 1997 році. Це сталося за Указом тодішнього Президента України Леоніда Кучми від 16 вересня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України. 

До речі День юриста України –  це прекрасний привід, щоб привітати всіх знайомих правників із професійним святом.

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

(за матеріалами інтернет видань)