Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Національне визволення Греції почалося саме в Україні.  14 вересня 1814 року в Одесі було створено таємне товариство «Філікі етерія», яке поставило за мету підготувати Грецію до визволення від Османського панування.  25 березня 1821 року в день Благовіщення митрополит Германос III підняв грецький прапор з хрестом в монастирі Святої Лаври міста Калаврита. Саме цей день вважається традиційною датою початку війни за незалежність Греції. За три місяці антиосманське повстання охопили більшу частину континентальної Греції, Македонію, острови Кріт, Кіпр та архіпелаги у Егейському морі. Саме тоді прозвучала відома на весь світ  фраза «Свобода або смерть!»

Війна за незалежність тривала до 1832 року, коли за посередництва Великобританії, Росії та Франції було підписано Константинопольський мирний договір, який визнав Грецію незалежною державою, першою на території Османської імперії. Кордони Королівства були підтверджені в Лондонському протоколі 30 серпня 1832 року, який підтвердив умови Константинопольського договору та знаменував завершення Грецької війни за незалежність.

ДЮІ МВС України має добре налагоджені стосунки с грецькою науковою спільнотою,громадськими та дипломатичними установами. С 2018 року ДЮІ МВС України є членом Ради Директорів Європейської організації публічного права.  Нещодавно Генеральний консул Греції в Маріуполі Григоріос Тассіопулос відвідав інститут, розповів студентам та  курсантам про норми міжнародного права,  про шлях Греції до ЄС.  Студенти та курсанти  ДЮІ МВС України приймають активну участь у культурних та просвітницьких заходах грецьких товариств України.

Від імені колективу Донецького юридичного інституту МВС України вітаємо усіх греків та філеллінів з Днем Незалежності Греції!

  • 01
  • 02
  • 01
  • 02

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків