Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Історія розвитку Донецького юридичного інституту МВС України насичена цікавими подіями. Не дивлячись на вимушене переведення інституту з окупованого Донецька заклад вищої освіти активно розвивається та  надає якісні освітні послуги. А три роки тому питання відновлення освітньої та наукової діяльності навчального закладу на території Донеччини – було найактуальнішим та найболючішим питанням для усього науково-педагогічного колективу вишу. Неодноразово ректор інституту, професор Віктор Бесчатний зазначав, що стратегічним кроком щодо вирішення цього питання виявилось підписання 18 жовтня 2016 року меморандуму між навчальними закладами Донеччини, Маріупольською міською радою та ГО «Фонд розвитку Маріуполя» про необхідність духовного, культурного, освітнього та наукового збагачення міста.

Саме тому з початку 2017 року були закладені основи становлення та розвитку факультету № 2 інституту на території рідної Донецької області, безпосередньо в м. Маріуполі. Так, завдяки наполегливій праці особового складу інституту на чолі з ректором, професором Віктором Бесчастним з 20 березня 2017 року на базі Маріупольського навчального центру первинної підготовки поліції ГУНП в Донецькій області (на тепер Маріупольський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» інституту) розпочали діяльність курси первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше було прийнято на службу в підрозділи кримінальної поліції ГУ НП в Донецькій області. Попередньо слухачі успішно подолали конкурсний відбір до Національної поліції. Серед слухачів були і випускники Донецького юридичного інституту МВС України та інших вищих навчальних закладів, що входять до сфери МВС України. Слухачі курсів представляли різні міста Донецької області, а саме: Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ, Селідове, Добропілля, Дружківку, Мангуш, Костянтинівку, Маріїнку тощо.

Безпосередньо в перший день курсів відбулося знайомство ректора інституту, професора Віктора Бесчастного зі слухачами ‑ майбутніми оперуповноваженими підрозділів кримінальної поліції Донеччини. Слухачам було представлено начальника відділу кадрового забезпечення інституту (на тепер проректора інституту) капітана поліції Дениса Нестерова та представників науково-педагогічного складу інституту, зокрема керівника курсів – доцента кафедри державно-правових дисциплін та міжнародної діяльності (на тепер доцента кафедри спеціальних дисциплін та професійної підготовки факультету № 2), кандидата юридичних наук Сергія Пекарського, його заступника – фахівця відділення методичного забезпечення навчального процесу навчально-методичного відділу (на тепер фахівця факультету № 2), старшого лейтенанта поліції Станіслава Клименка та доцента кафедри спеціальних дисциплін та фізичного виховання (на тепер завідувача кафедрою спеціальних дисциплін та професійної підготовки факультету № 2) кандидата психологічних наук Віктора Гурського.

Слід заначити вклад у професійне становлення слухачів підполковника міліції у відставці Валерія Солейка, який активно залучився до освітнього та виховного процесу зі слухачами. На даний час Валерій Анатолійович працює в Національній Академії внутрішніх справ та на педагогічній ниві передає свій досвід майбутнім поліцейським. Саме зі слухачами – майбутніми співробітниками кримінальної поліції розпочала свою науково-педагогічну діяльність в інституті і доктор юридичних наук, професор Людмила Ніколенко. На тепер Людмила Миколаївна є завідуючою кафедрою юридичних дисциплін факультету №  2 інституту та активно розвиває юридичну школу нашого інституту.

З метою якісного надання освітніх послуг слухачам до проведення навчальних занять було залучено і інших представників науково-педагогічного складу інституту, зокрема: доктора юридичних наук, доцента Олексія Одерія, кандидата юридичних наук Ольгу Стрельник, фахівця Тетяну Кошелєву, викладачів Маріупольського центру та співробітників Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Окрім підготовки майбутніх співробітників підрозділів кримінальної поліції у цей день Маріупольський центр також прийняв на професійну підготовку майбутніх дільничних офіцерів поліції та працівників патрульної поліції, серед яких були представники Донецької і Луганської областей. Отже з 20 березня 2017 року розпочалася первинна професійна підготовка для понад сотні працівників поліції за різними спеціалізаціями.

За місяці первинної професійної підготовки відбулися різні події. Слухачі під керівництвом своїх наставників активно залучалися до різноманітних культурно-масових, спортивно-масових, профорієнтаційних та правоосвітніх заходів. Згадаємо основні з них.

14 квітня 2017 року у м. Маріуполі, напередодні професійного свята «Дня карного розшуку» було організовано та проведено «круглий стіл» на тему «Карний розшук: історія та сучасність». Учасниками наукового заходу від інституту були Сергій Пекарський, Віктор Гурський, Ольга Стрельник, Станіслав Клименко та Тетяна Кошелєва. Активну участь у заході взяли слухачі, а саме майбутні оперуповноважені кримінальної поліції та майбутні слідчі органів досудового розслідування ГУНП в Донецькій області. Також на заході були і друзі нашого інституту, активні учасники «Ліги майбутніх поліцейських» ‑ учні Маріупольського навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа № 48».

13 травня 2017 року у Міському саду м. Маріуполя фахівці ДЮІ та слухачі взяли участь у Всеукраїнському флешмобі «Україна за безпеку дорожнього руху». Своєю чергою 14 червня одночасно у Маріуполі, Краматорську, Бахмуті, Покровську, Слов’янську, Волновасі відбулися заходи, присвячені безпеці дорожнього руху під час яких діти одночасно вийшли на площі своїх міст з гаслом «Дорослі, бережіть нас!», аби закликати водіїв не порушувати правила дорожнього руху. Безпосередньо у Маріуполі участь у заході на Театральній площі взяло керівництво Головного управління Нацполіції Донецької області, учасники «Ліги майбутніх поліцейських», оркестр ГУНП в Донецькій області, байкери, велосипедисти та творчі колективи міста. Не залишилися осторонь правоосвітнього флешмобу і слухачі курсів первинної підготовки поліцейських ДЮІ, які проходять навчання у м. Маріуполі та представники науково-педагогічного складу інституту, які активно взяли участь у заході.

Окрім курсів первинної професійної підготовки науково-педагогічний склад інституту організовував діяльність і курсів підвищення кваліфікації. Зокрема з 29 травня 2017 року у м. Маріуполь на базі Донецького юридичного інституту МВС України розпочали роботу курси підвищення кваліфікації дільничних офіцерів поліції сектору превенції ГУНП в Донецькій області на яких слухачі поглиблювали свої знання з багатьох базових дисциплін, удосконалили практичне відпрацювання навичок з охорони публічного порядку на прикладі ситуативних завдань. Навчальні заняття проводили представники науково-педагогічного складу Донецького юридичного інституту та Маріупольського центру первинної підготовки поліцейських за спеціально розробленою професійною програмою.

16 травня 2017 року відбулася урочиста передача будівель для освітньо-виховного процесу Донецького юридичного інституту МВС України міською владою м. Маріуполь, які розташовані за адресою: м. Маріуполь, вул. Луніна, 89 та вул. Нахімова, 7. Мер міста Маріуполя Вадим Бойченко у присутності слухачів курсів первинної професійної підготовки працівників поліції, науково-педагогічного складу інституту передав ректорові інституту Віктору Бесчастному відповідні документи щодо будівель. В присутності журналістів, учнів навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа» № 48, представників громади Маріуполя відбувся огляд майбутніх навчальних аудиторій, викладацьких, службових приміщень та ділове спілкування Вадима Бойченка і Віктора Бесчастного зі слухачами курсів первинної професійної підготовки поліцейських, науково-педагогічним складом інституту та учнями навчально-виховного комплексу «Ліцею-школи» № 48. Так наш інститут отримав своєчасну, якісну допомогу від громади м. Маріуполя, що стало черговим кроком з відновлення надання освітніх послуг на рідній Донеччині та формування майбутнього факультету інституту в м. Маріуполі.

22 травня 2017 року до Маріуполя прибули директор Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Геннадій Олексійович Доскевич та головний спеціаліст Департаменту, підполковник поліції Олексій Олександрович Мозуляка, які з метою визначення реального стану переданих інституту будівель та прийняття подальших рішень щодо використання даних об’єктів оглянули службові та навчальні приміщення Маріупольського центру первинної підготовки поліцейських та будівлі за адресою: м. Маріуполь, вул. Луніна, 89 та вул. Нахімова, 7. Під час зустрічі були обговорені перспективи створення факультету Донецького юридичного інституту у м. Маріуполь та розглянуті питання збільшення фінансування навчального закладу, додатково були визначені актуальні завдання забезпечення освітньо-виховного процесу вишу у м. Маріуполь, напрями взаємодії інституту з Міністерством внутрішніх справ та Національної поліцією з метою практичної спрямованості навчальних занять, а також окреслено стратегічні напрямки запровадження наукової роботи у сфері юридичного забезпечення діяльності поліцейських. Окремо було акцентовано увагу на питанні соціального захисту колективу, розвитку кадрового потенціалу Донецького юридичного інституту.

А 17 липня у Маріуполі на площі Воїнів-Визволителів відбувся урочистий випуск та складання Присяги слухачами Донецького юридичного інституту МВС України та Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції». Співробітники кримінального та превентивного блоків вже 18 липня 2017 року приступили до своїх професійних обов’язків. 101 слухач, працівники різних підрозділів поліції Донецької та Луганської областей успішно завершили навчання на курсах первинної підготовки поліцейських, яких вперше прийняли в підрозділи поліції. 73 слухача з Донецької області та 28 з Луганської успішно подолали всі випробування та довели: вони готові та гідні заступити на службу, готові служити та захищати. Випускників Донецького юридичного інституту МВС України та Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» вітали: ректор інституту, професор Віктор Бесчастний, мер міста Маріуполя Вадим Бойченко, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області полковник поліції Сергій Матвійчук, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Луганській області полковник поліції Олександр Федотов, рідні та звичайні містяни.

Під час урочистої події ректор Донецького юридичного інституту, професор Віктор Бесчастний зазначив: «Сьогоднішній випуск слухачів первинної підготовки означає, що виш, який свого часу був вимушений виїхати з Донецька до Кривого Рогу, повертається на рідну Донеччину. Це тільки початок. Ми плануємо збільшити кількість фахівців, яких готуватимемо. Для ДЮІ його діяльність у рідній Донецькій області має як ніколи важливе значення. Тут знаходиться і ГУНП в Донецькій області, тому буде дуже зручно вирішувати ті найнеобхідніші питання, які спрямовані на підготовку кадрів для поліції Донеччини»,

Сучасна історія інституту в Маріуполі отримала яскравий розвиток. Протягом трьох років відбулися значні зміни. Головна з них – відновлення надання освітніх послуг на території рідної Донеччини та створення структурного підрозділу інституту в Маріуполі – факультету № 2, курсантами та студентами якого  стали вихідці з різних областей інституту.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 151
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 511
 • 52
 • 53
 • 54
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 151
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 511
 • 52
 • 53
 • 54

Сергій Пекарський,
кафедра спеціальних дисциплін та професійної підготовки
факультету № 2