Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Сьогодні 8 Березня традиційно називають «жіночим днем», «святом весни, краси та жіночності», проте історія цього свята говорить зовсім про інше. Так, у 1857 році в цей день у Нью-Йорку пройшов жіночий мітинг, в якому робітниці-текстильниці виступили з вимогами рівної з чоловіками зарплати та поліпшення умов праці. З плином часу демонстрації за права жінок регулярно проводилися в країнах Заходу принаймні з 1908 року. Жіночий день виник на початку ХХ століття, як форма прояву солідарності жінок в боротьбі за рівні права з чоловіками. Відомо, що Клара Цеткін  запропонувала відзначати Міжнародний день боротьби за права жінок, а 1977 року, за пропозицією ООН, 8 Березня проголошено Міжнародним жіночим днем.

В цей день важливо не лише вітати жінок, а ще й говорити про їх дискримінацію, про проблеми нерівності, які залишаються невирішеними й у наш час. Молоде покоління українських жінок нині активно відроджує первісний смисл відзначення Міжнародного дня прав жінок, акцентуючи увагу на болючих проблемах сучасних українок: недостатню представленість жінок у політичній сфері, в органах влади, на керівних посадах, домашнього насилля та ін. Не забуваємо і про здобутки українського жіноцтва, їх внесок у розвиток нашої країни. Всі ці питання знайшли вібиток  у книжковій виставці «Гендерна рівність: час настав», яка була розроблена помічницею ректора з гендерних питань Ганною Бойцовою та бібліотекарками загальної бібліотеки. Виставка поділяється на три розділи, в яких можна знайти різноманітну інформацію від історії боротьби жінок за свої права до правових актів, які гарантують їх захист та багато іншого.

Тож, про досвід розв’язання гендерних проблем в освіті та науці йдеться в розділі «Жінки в науці та освіті: сучасність та майбутнє», в якому представлені наукові здобутки жінок викладачів Донецького юридичного інституту. Розділ «…досягнення рівних прав не гарантує автоматично можливості їх реалізації» знайомить читачів з міжнародним та українським законодавством про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Про досягнення жінок світу у боротьбі за рівні права у 2019 році розповідає розділ книжкової виставки «Жінки, які змінили світ». Книжкова виставка працює з 03 до 10 березня у загальній бібліотеці ДЮІ МВС України за адресами: м. Маріуполь, пр-т Луніна,89 та м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги, 21. Запрошуємо всіх до бібліотеки розвіяти стереотипи щодо свята 8 березня та розширити знання про свої права!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Помічниця ректора з гендерних питань Бойцова Ганна