У першому півріччі 2018 року кількість дорожньо-транспортних пригод на автошляхах України у порівнянні з минулим роком зменшилась на 10,2% ‑ такі дані оприлюднила Патрульна поліції України на своєму офіційному сайті.

Проте число автомобільних аварій залишається вражаюче високим. Протягом шести місяців на території нашої держави трапилось 68776 ДТП, у тому числі 9965 з постраждалими, під час яких 1237 людей загинуло та 12847 отримали травми. На жаль, Україна продовжує займати лідируючі позиції серед європейських країн за рівнем смертності під час ДТП. У розрахунку на 1 мільйон населення в країнах ЄС цей показник становить у середньому 49 осіб, тоді як в нашій країні перевищує 80.

Враховуючи, що кількість населення середньостатистичного українського села складає 502 особи, можна констатувати, що за півроку внаслідок ДТП два з половиною села залишилось без мешканців, а жителі невеликого містечка потрапили на лікарняні ліжка.

Головною причиною автомобільних аварій стало порушення водіями транспортних засобів швидкісного режиму. Це стало причиною 20,6% усіх ДТП з постраждалими. При цьому переважне число порушень (1968) – це перевищення саме безпечної швидкості, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах. Перевищення ж установленої швидкості, тобто понад чітко визначених обмежень, які встановлені Правилами дорожнього руху, стало причиною автопригод у 86 випадках.

Другою за поширеністю причиною ДТП стало порушення правил маневрування – 11,6% від загальної кількості. Значна кількість аварій сталась через порушення правил проїзду перехресть – 6,3%, недодержання дистанції – 5,3%, керування у нетверезому стані – 3,8% та порушення правил проїзду пішохідних переходів – 3,7%.

Не дуже сумлінно дотримуються Правил дорожнього руху й пішоходи. Найбільш поширеними порушеннями серед них є перехід проїзної частини у невстановленому місці, неочікуваний вихід на проїзну частину, невиконання сигналів регулювання дорожнього руху. Загалом пішоходи стали винуватцями 417 дорожньо-транспортних пригод.

На превеликий жаль дуже часто учасниками автомобільних аварій стають і діти. Уже цього року в дорожньо-транспортні пригоди потрапило 1758 дітей, 64 з яких загинули та 1694 були травмовані. У переважній більшості випадків винуватці пригод – це дорослі учасники руху.

Сприяє виникненню ДТП й незадовільний стан вулиць та доріг. У 188 випадках автомобільних аварій недоліки в їх утриманні зафіксовані як супутні умови, що на 16,8% більше, ніж у минулому році.

Напружена ситуація з безпекою залишається у сфері пасажирських перевезень, адже число ДТП, скоєних з вини водіїв автобусів зросло на 6,3%. У таких пригодах загинула 21 особа та 200 отримали травми.

Причиною будь-якої дорожньо-транспортної пригоди є порушення Правил дорожнього руху, а запорукою безпеки – чітке та неухильне дотримання встановлених вимог. Будьте обачними та обережними! Завжди виконуйте прості та усім відомі правила поведінки на вулицях міст та автомобільних шляхах. Уважно ставтесь до найбільш вразливих учасників руху – дітей, людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності

Real time web analytics, Heat map tracking