Наразі Україна перебуває на стадії формування інститутів демократичного суспільства, розбудови національної держави. Загальновідомо, що наша держава є унітарною, державною мовою в ній є українська.

1 травня 2017 року набуло чинності положення Закону України «Про державну службу», згідно з яким однією з вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, є вільне володіння державною мовою. Претендент на участь у конкурсі на вступ на посаду державної служби має подати посвідчення встановленого зразка про атестацію щодо вільного володіння державною мовою (стаття 25 Закону).

Донецький юридичний інститут МВС України як виш-переселенець є уповноваженим закладом вищої освіти, що проводить атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою і має право видавати посвідчення встановленого зразка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо володіння державною мовою». Національним агентством України з питань державної служби внесено ДЮІ МВС України до реєстру уповноважених навчальних закладів вищої освіти, що надають зазначену послугу.

20 червня 2018 року в інституті розпочала роботу атестаційна комісія. До складу комісії ввійшли досвідчені фахівці: голова атестаційної комісії – Новікова Ольга Олександрівна, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук, а також члени атестаційної комісії: Пономаренко Катерина Вікторівна, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук; Сабельникова Тамара Миколаївна, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук; Рутвян Оксана Іванівна, завідувач редакційно-видавничого відділення відділу організації наукової роботи.

Секретар атестаційної комісії – Вялих Галина Ренатівна, архіваріус архіву відділу режимно-секретного та документального забезпечення.

 Згідно з графіком проведення атестації на сьогодні відбулося два засідання атестаційної комісії, у яких взяли участь вісім осіб. Мета підтвердити знання з державної мови об’єднала юристів з різних областей України. Четверо учасників склали екзамен та успішно пройшли атестацію, виявивши навички та знання в обсязі, достатньому для подальшої роботи, що відповідають вимогам рівня мовної та комунікативної компетентностей осіб, які претендують на зайняття посади державної служби. Інші - підтвердили вільне володіння державною мовою на підставі наданих документів про освіту.

Позитивним є факт, що всі учасники атестації отримали в ДЮІ МВС України посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, яке діє безстроково.

Контакти атестаційної комісії та іншу необхідну інформацію розміщено на сайті інституту.

Активну підтримку й допомогу в роботі атестаційної комісії безпосередньо надає ректор Донецького юридичного інституту МВС України Бесчастний Віктор Миколайович. Голова і всі члени комісії висловлюють щиру подяку ректорові за мудрі поради й забезпечення умов щодо ефективної праці.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб пройти атестацію й отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою в Донецькому юридичному інституті МВС України!

 

кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

Real time web analytics, Heat map tracking