Community Policing в діяльності громади, саме під такою назвою нещодавно пройшов круглий стіл в смт. Валки Харківської області. На запрошення організаторів заходу науковці Донецького юридичного інституту МВС України долучилися до участі в науково-практичному круглому столі в якості експертів. В роботі круглого столу взяв участь міський голова Валерій Скрипніченко, а також представники Європейського Союзу, Шведської організації «Swedish police», науковці з Києва, Запоріжжя, Харкова та представники Національної поліції.

Правоохоронні органи багатьох країн взяли на озброєння і сьогодні активно реалізують так звану модель «Community Policing», що являє собою синтез традиційних тактик припинення правопорушень і участі громадськості у цій роботі. В основу філософії Community Policing лягли «9 принципів роботи сучасної поліції» (the Peelian Principles), укладені більше 180 років тому Робертом Пілом, видатним британським політичним діячем. Ще в 1829 році, в якості міністра внутрішніх справ Британії, Роберт Піл, на противагу існуючій до цього приватній поліції, діяльність якої носила комерційний характер, створив у Лондоні нову муніципальну поліцію, яка складалася з 1000 констеблів і базувалася в Скотленд-Ярді. У 1829 році, запускаючи в роботу нову поліцію, сер Роберт Піл проголосив: «The police are the public and the public are the police!» (поліція для громади і громада для поліції), тим самим заклавши початок філософії Community Policing або поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду.

В «9 принципах..» йдеться про те, що поліцейські вважаються громадянами у військовій формі, вони можуть виконувати свої повноваження лише за суспільної згоди, силу застосовувати можна лише тоді, якщо всіх інших методів недостатньо, найкращою альтернативою застосування сили є попередження та запобігання злочинам, необхідність застосовувати жорсткі методи пропорційно зменшується при зростанні взаємодії з суспільством, а для забезпечення поваги та розуміння з боку суспільства необхідно закріпити механізми взаємодії з громадою.

Учасниками заходу був обговорений проект «Програми розвитку співробітництва поліції з громадою Community Policing в місті Валки Харківської області, намічені заходи щодо подальшого обговорення даного документа в органах місцевого самоврядування та інші організаційні заходи щодо впровадження Community Policing в діяльності інших територіальних громад. З доповіддю на конференції виступив доцент кафедри загально-правових дисциплін Юрій Делія, який поділився роздумами, щодо можливостей застосування програми «Community Policing» в житі громади та її перспективи в сфері охорони публічного порядку.

Професорсько-викладацький склад Донецького юридичного інституту МВС України вдячні керівництву інституту та особисто ректорові Віктору Миколайовичу Бесчастному за створенні умови для всебічного розвитку майбутніх правоохоронців.

 

01
02
03
04
05

Кафедра загально-правових дисциплін факультету

Real time web analytics, Heat map tracking