Рівень стресогенності діяльності патрульних в процесі виконання службових обов’язків дуже високий. За опитуваними даними поліцейських міста Кривий Ріг на предмет виявлення стрес-факторів та їхнього негативного впливу на співпрацівників поліції різних напрямів діяльності, службова діяльність патрульних отримала 9-10 балів із 10 можливих. Постійне перебування в стані невизначеності, часте спілкування з громадянами, які не хочуть визнавати своїх неправомірних вчинків, уникають відповідальності – це актуальні питання, які потребують професійної психологічної підготовки. Адже, в такій ситуації можливим є конфліктне, зокрема провокативне спілкування з боку правопорушників. Як розпізнати маніпулятивну особу вже на початковому етапі, як спілкуватися з нею так, щоб не втратити рівноваги та ефективно виконувати свої службові обов’язки навчалися в процесі тренінгової роботи 2-3 липня 2018 року з науковим співробітником науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності ДЮІ МВС України, кандидатом психологічних наук Олександрою Когут.

Під час психологічного тренінгу патрульні навчилися розпізнавати симптоми високого рівня прояву стресу на фізичному, емоційному, інтелектуальному рівнях. Визначили звичні способи реакції на стрес за допомогою проективних методів діагностики. Засвоїли важливі для самозахисту копінг-стратегії. Навчилися знімати зайву напругу, яка сприяє перевтомленню та стресогенності за короткий інтервал часу тощо.

Вміння взаємодіяти патрульних один з одним може стати спасінням в фатальних ситуаціях. Адже, завдяки співпраці, оперативному та вмілому реагуванню на виявлення правопорушників на дорозі разом вони не тільки виконують більш успішно поставлені завдання, а й допомагають один одному вижити в складних ситуаціях. Наприклад, на дорозі для патрульних екстремальною, і навіть фатальною може стати ситуація, коли за кермом злочинець. Особливо небезпечними можуть бути особи із психічними відхиленнями, наприклад із симптомами ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Як відомо із психології, такі особи в ситуації підозри на загрозу їхнім планам, захищаються на рівні інстинктів – аж до фізичного знищення свого супротивника. Тож, розпізнавати симптоми, бути розбірливим в ситуації та в особі затриманого є дуже важливим як для самозахисту, так і для професійного виконання службових обов’язків. Психолог розібрала з патрульними всі етапи спілкування і поділилася знаннями про те, як більш ефективно спілкуватися в різних ситуаціях на дорозі. Вже на першому етапі спілкування з правопорушником психологічно грамотний поліцейський має можливість створити комфортні умови для налагодження партнерського спілкування та визначити деякі особливості особистості правопорушника (емоційний стан, бажання йти на контакт, раніше перебування в зоні бойових дій, маніпулятивний стиль спілкування тощо).

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності

Real time web analytics, Heat map tracking