Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини У стінах Донецького юридичного інституту відбулася XV Всеукраїнська науково-практична конференція «Використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю».
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


72.7%Ukraine Ukraine
4.6%Kuwait Kuwait
4.5%United States United States
3.2%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%France France
1.4%Poland Poland
1%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 16
Вчора: 1242
Цього тижня: 3147
Минулого тижня: 8414
Цього місяця: 14032
Минулого місяця: 14056
Всього: 1377907


У стінах Донецького юридичного інституту відбулася XV Всеукраїнська науково-практична конференція «Використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю».

12 квітня 2018 року на базі Донецького юридичного інституту МВС України (м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги, 21) відбулася XV Всеукраїнська науково-практична конференція «Використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю».

Сучасний стан розвитку криміналістики в Україні характеризується формуванням нових поглядів, розробкою і впровадженням сучасних науково-технічних засобів та інформаційних технологій в практику боротьби зі злочинністю, удосконаленням прийомів криміналістичної тактики, запропонуванням методик розслідування нових видів кримінальних правопорушень тощо.

Враховуючи всю важливість наукових пошуків і практичних рекомендацій для працівників правоохоронних органів, у наукових розробках в галузі криміналістики активно використовуються сучасні досягнення багатьох галузей наукових знань, які можуть бути застосовані у справі боротьби із злочинністю.

Але слід визнати існування низки дискусійних питань, вирішення яких має важливе значення для розкриття, досудового розслідування та попередження кримінальних правопорушень.

Проведення XV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю» є прикладом ефективного симбіозу юридичної науки, освіти і практики.

Історія проведення конференції починається з 2000 року, коли на кафедрі криміналістики та криміналістичних експертиз Донецького інституту внутрішніх справ було започатковано формат, в якому поряд з вченими-юристами у конференції брали участь талановиті курсанти, студенти та слухачі.

З того часу конференції проводилися майже кожного року на базі вже згадуваної кафедри криміналістики та криміналістичних експертиз, а з 2003 до 2013 року – на базі кафедри криміналістики спільно з кафедрою кримінального процесу та криміналістичних експертиз вишу.

Разом з тим у зв’язку з подіями на Сході України та передислокацією інституту до м. Кривий Ріг виш-переселенець не мав можливості її проведення у 2015 та 2016 році, хоча наукова спільнота спонукала до цього.

На сьогодні, згідно з Законом України від 3 листопада 2016 року № 1731-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності вищих навчальних закладів, наукових установ, переміщених з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» Донецький юридичний інститут МВС України набув статус  тимчасово переміщеного вищого навчального закладу. Відповідно до норм  цього закону наш виш-переселенець отримав державну підтримку освітньо-наукової діяльності, додаткові соціальні гарантії тощо.

Наразі навчальний заклад відродився як чарівний птах фенікс майже із попелу і разом з вишем відновлюють його наукові традиції.

Одним із свідчень цього є сьогоднішній науковий форум, естафету якого вже підхопила кафедра кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1  Донецького юридичного інституту МВС України.

За словами ректора інституту, професора Бесчастного Віктора Миколайовича: «Системність за усіма напрямами діяльності й невичерпний науковий потенціал вишу – це найголовніші чинники, що і сьогодні сприяють нестримному та ефективному руху вишу освітянськими та науковими теренами України. Науковці Донецького юридичного інституту вже посіли своє чинне місце у державній науковій спільноті за багатьма науковими спеціальностями та напрямами, але ми не зупиняємося на досягнутому та продовжуємо славетні традиції  відомчої юридичної освіти та науки».

За період існування конференції, в її роботі взяли участь більш ніж 700 молодих вчених, географія яких охоплює всю Україну, й навіть інші держави, зокрема – Білорусь, Молдову, Литву, Латвію та інші.

Майбутні науковці та молоді вчені мали можливість спостерігати за науковою дискусією за участю доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки Михайла Васильовича Салтевського та доктора юридичних наук, професора Володимира Петровича Бахіна, які нажаль вже пішли з життя, а також докторів юридичних наук, які і нині активно розвивають науку криміналістику –  Ніна Іванівна КлименкоЄвген Дмитрович Лук’янчиковОлександр Анатолійович Кириченко, Валерій Васильович Бірюков, Анатолій Федотович Волобуєв, Олексій Володимирович Одерій та Михайло Григорович Щербаковський.

Також постійними учасниками конференції є практичні співробітники – представники слідчих, експертних та оперативних підрозділів Національної поліції України, судді, прокурори та адвокати.

На конференції були присутні практичні співробітники Національної поліції України. Так, з привітальною промовою до учасників конференції звернувся т.в.о. заступника начальника управління – начальник першого відділу Управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України кандидат юридичних наук, капітан поліції Самойлов Станіслав Вадимович. Він висловив глибоку повагу до стійкості та мужності колективу інституту, наполегливої цілеспрямованості та невичерпного ентузіазму керівництва вишу, та, особисто, ректорапрофесора Бесчастного Віктора Миколайовича. Відданість присязі, освітянським та науковим традиціям, видатна історія та потужне сьогодення вишу – це водночас і привід до гордості, і приклад відповідальної позиції інституту, це ефективні кроки до перспективного майбутнього Донецького юридичного інституту МВС України на освітянських та наукових теренах нашої держави.

До редакційної колегії конференції надійшло понад 100 матеріалів зокрема, від 12 докторів юридичних наук, 43 кандидатів юридичних наук. До обговорення актуальних питань використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю долучилися представники 19 вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України та Міністерства внутрішніх справ України, Державної пенітенціарної служби України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, а також практичні працівники Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України, суддівського та адвокатського корпусів тощо.

У роботі конференції під час пленарного засідання розглядалися актуальні питання використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю.

Розпочав доповіді на пленарному засіданні Даньшин Максим Валерійович – заступник декана з наукової роботи юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктор юридичних наук, професор із доповіддю про актуальні проблеми викладання криміналістики в сучасних умовах реформування вищої освіти та трансформації злочинності в Україні. Професор кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент Пиріг Ігор Володимирович виступив із доповіддю щодо предмета криміналістичної тактики. Актуальну тему взаємозв’язку та розмежування криміналістики та судової експертології презентував професор кафедри кримінально-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішні з справ, доктор юридичних наук, доцент Щербаковський Михайло Григорович. Жваву дискусію викликала доповідь професор кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1 Донецького юридичного інституту МВС України, доктора юридичних наук, професора Волобуєва Анатолія Федотовича про встановлення вини водія транспортного засобу в ДТП. Сучасних аспектів розвитку криміналістики – використання цифрових технологій та засобів під час збирання документів у кримінальному провадженні у своєму виступі торкнулась Чигрина Галина Леонідівна – професор кафедри фінансових розслідувань Університету державної фіскальної служби України, кандидат юридичних наук, доцент. Коваленко Артем Володимирович – старший викладач Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, кандидат юридичних наук у своїй доповіді висвітлив питання криміналістичної класифікації злочинів проти журналістів.

Активну участь у конференції взяли досвідчені практики. А саме, із доповіддю про практичне використання криміналістичних досягнень у діяльності Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області виступив Пічкін Іван Іванович – начальник сектору криміналістичного забезпечення Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, підполковник поліції. Огляду останніх публікацій в області судово-медичної криміналістики при різних видах травматизму було присвячено доповідь Рубанова Андрія Миколайовича – завідувача Криворізького міжрайонного відділу КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР», Спиридонова Андрія Володимировича – завідувача відділення потерпілих, обвинувачених та інших осіб Криворізького міжрайонного відділу КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР» та Боложука Юрія Петровича – судово-медичного експерта-криміналіста Криворізького міжрайонного відділу КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР».

На завершення заходу усі учасники XV всеукраїнської науково-практичної конференції «Використання сучасних досягнень криміналістики у боротьбі зі злочинністю» отримали відповідні сертифікати про участь та спільне фото і пам’ятні дарунки від Донецького юридичного інституту на згадку про цю подію.

 

Кафедра кримінально-правових дисциплін

та судових експертиз ДЮІ

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval