За ініціативи завідувача кафедри господарсько-правових дисциплін факультету №3 ДЮІ МВС України, кандидата юридичних наук Кадали В.В. та з метою виконання Постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 року за №2287 «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» і Доручення ДЮІ МВС України від 18.03.2018 року №748/Бс було проведено Студентські слухання на тему «Без минулого немає майбутнього».

 Студентські слухання відбувалися в три етапи. На передодні патріотичного заходу завідувачем кафедри господарсько-правових дисциплін факультету № 3 ДЮІ МВС України, кандидатом юридичних наук Кадалою В.В. та завідувачем кафедри юридичних дисциплін факультету № 2 м. Маріуполь ДЮІ МВС України, доктором юридичних наук, професором Ніколенко Л.М., а також кандидатом з державного управління, доцентом кафедри господарсько-правових дисциплін факультету № 3 Хайловою Т.В. та кандидатом економічних наук, доцентом кафедри господарсько-правових дисциплін факультету № 3 Гузенко О.П. було підготовлено цикл доповідей присвячених пам’ятним датам і ювілеям, які відзначаються в Україні у 2018 році.

На першому етапі, який відбувся 25.04.2018 року за участі магістрів 1-го курсу групи 501/17 МО Волкової Д.Ю., Каптур О.С., Кірєєвої І.В., Салія К.С. та Собченко А.О. Перед студентською аудиторією виступили з доповідями: завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін, к.ю.н. Кадала В.В. (100 років з дня прийняття Конституції Української Народної Республіки); завідувач кафедри юридичних дисциплін факультету № 2 м. Маріуполь ДЮІ МВС України, доктор юридичних наук, професор Ніколенко Л.М. (100 років з дня формування української державної служби - ухвалення закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі); кандидат з державного управління, доцент Хайлова Т.В.( 150 років з часу заснування міста Краматорська (1868)) та кандидат економічних наук, доцент Гузенко О.П.(125 років з часу виходу першої в США україномовної газети «Свобода»). Інформаційні повідомлення зацікавили студентів, обговорення відбувалося в доброзичливій атмосфері, відчувалася взаємоповага між учасниками заходу.

Другий етап стосувався обґрунтування доцільності проведення патріотичного заходу та було звернуто увагу на те, що зустріч зі студентами відбувається в канун великої трагедії нашого народу, а саме 32-гої річниці аварії на ЧАЕС. Було згадано, що 32 роки тому, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (АЕС) стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. В день аварії, а також через кілька місяців після неї, щонайменше 30 працівників АЕС загинули від вибуху та від гострої променевої хвороби. Але детальна кількість загиблих внаслідок катастрофи невідома дотепер, оскільки її важко вирахувати. Вічна пам’ять ліквідаторам, які загинули та шана тим, хто долає наслідки впливу на здоров’я даної трагедії.

Третій етап відбувся 26.04.2018 року зі студентами 3-го курсу групи 318 та магістрами 1-го курсу групи 501/17 МО Волкової Д.Ю., Каптур О.С., Кірєєвої І.В., Салія К.С. та Собченко А.О. Його провели завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін факультету № 3 ДЮІ МВС України, кандидат юридичних наук Кадала В.В. а також кандидат наук з державного управління, доцент кафедри господарсько-правових дисциплін Хайлова Т.В. та кандидат економічних наук, доцент кафедри господарсько-правових дисциплін Гузенко О.П. Тематичним змістом студентських слухань стало ознайомлення аудиторії з життєдіяльністю видатних особистостей України, які є ювілярами у 2018 році. У відповідності з тематичним спрямуванням студентських слухань було підготовлено короткі довідки щодо життєдіяльності таких видатних особистостей України як: Макаренко А.С., Сухомлинський В.С. та Нечуй-Левицький І.С. Було звернуто увагу не лише на особливі досягнення в житті цих особистостей, а й визначено їх людські якості та вклад в розвиток рідної країни. В цілому захід зацікавив студентів, які задавали запитання та висловили бажання у травні місяці розглянути життєвий шлях видатних акторів в Україні, котрі є ювілярами у 2018 році.

По закінченню студентських слухань була висловлена пропозиція про оформлення окремого стенду в Загальній бібліотеці ДЮІ МВС України з метою розміщення підготовлених докладів та надання можливості ознайомитися з їх змістом більш широкому колу студентів та висловив подяку всім учасникам заходу. Мета студентських слухань на тему «Без минулого немає майбутнього» досягнута.

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09

Доцент кафедри господарсько – правових дисциплін,

Гузенко Олена

Real time web analytics, Heat map tracking