Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Тренінг з розвитку конструктивної поведінки в конфліктній ситуації
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


72.8%Ukraine Ukraine
4.6%Kuwait Kuwait
4.4%United States United States
3.2%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%France France
1.4%Poland Poland
1%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 13
Вчора: 1384
Цього тижня: 13
Минулого тижня: 8414
Цього місяця: 10898
Минулого місяця: 12875
Всього: 1374773


Тренінг з розвитку конструктивної поведінки в конфліктній ситуації

Тематика конфлікту та пошук стратегій його розв’язання сьогодні є актуальною в різних соціальних сферах діяльності особистості. Конфлікти – явище, що зародилося разом із появою суспільства, у якому право посідає місце соціального регулятора конфлікту. Давні греки розглядали конфлікт як зіткнення протилежних думок, як плідний спосіб досягнення істини. Але він може бути і деструктивним, міра деструктивності якого визначає перехід психологічного конфлікту в правове поле й надає підстави вважати його юридичним конфліктом.

Сучасні психологічні технології дозволяють людині вирішити багато проблем та набути важливих ресурсів для успішного та щасливого життя.  За задумкою «Психологічного проекту» в ДЮІ 30 березня 2018 року зі студентами юридичного факультету №3 було проведено тренінг на тему: «Стратегії поведінки в конфліктній ситуації». У жвавій дискусії, завдяки теплому діалогу було обговорено цікаві та важливі для юристів теми.  Зокрема, важливою для кожного є тематика внутрішнього конфлікту. Разом із психологом Когут Олександрою вони обговорили, що таке внутрішній конфлікт, якими є шляхи вирішення внутрішньо конфліктної ситуації. Студенти змогли відчути на собі вплив та зрозуміти результат дії сучасних психопрактик.

Розв’язання конфлікту за давньогрецькою філософією це шлях пошуку істини, сьогодні науковці застосовують поняття «стратегії поведінки у конфліктній ситуації» (Т. Кілмен). Сократ застосовував діалогічні методи пошуку істини; він вважав, що є істина для кожного своя (суб’єктна – та, що належіть суб’єкту), та загальна істина для всіх (об’єктна – належить всім). За для існування порядку в державі люди шукали загальноприйняті істини та перетворювали їх на юридичні закони, якими користуються і в судочинстві для розв’язання юридичних конфліктів.

У зарубіжному досвіді позитивним засобом вирішення кримінально-правових конфліктів є медіація. Медіація – метод для примирення сторін і добровільного відшкодування заподіяної злочином шкоди. В іноземному кримінальному процесі медіатором можуть виступати поліцейські, прокурор, суддя. У Німеччині центральною фігурою виступає суддя, у Бельгії – прокурор, у Франції – прокурор, фізична або юридична особа, що компетентна в реадаптації та не має безпосереднього відношення до системи кримінальної юстиції, в Англії – поліцейська і судова медіація. У зарубіжному процесі основною метою медіації є зняття конфлікту, відновлення миру і злагоди. Змістом медіації є конфіденційні добровільні переговори сторін за участю посередника.

Медіація – це процес, у якому жертва і правопорушник мають можливість добровільно брати участь у вирішенні породжених злочином проблем, використовуючи допомогу неупередженої сторони. Медіація в різних країнах має різні форми прояву. Концепція «відновного правосуддя» з’явилася у США і Канаді. Якщо традиційна кримінальна юстиція шляхом примусу досягає завдання захисту прав осіб, то сучасні форми «відновного правосуддя» застосовують заходи впливу, засновані на стимулюванні добровільної правової поведінки. Сутність таких правомірних дій полягає в ідеї про те, що діяти треба для постраждалого, а не проти злочинця. Згідно з цією концепцією сенс полягає не у відплаті, а в добровільному загладжуванні шкоди самим злочинцем, на якого «правосуддя» покладає наступну місію: навчити злочинця відповідальності за свої вчинки, допомогти усвідомити наслідки протиправної поведінки, сформувати позитивну і здорову самооцінку, допомогти його ресоціалізації. Злочинець і жертва стають активними і безпосередніми учасниками, які спільно вирішують і врегульовують виниклий між ними конфлікт, що дозволяє уникнути відчуження. Роль держави у вирішенні конфлікту при цьому зменшується. Договір має таку ж силу, як рішення суду, і перешкоджає переслідуванню.

Успіхів вам та мирних стратегій вирішення конфліктних ситуацій.

 

НДЛ ПППД ДЮІ МВС України

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval