Українські прикордонники будуть відзначати своє професійне свято 30 квітня. Про це заявив президент України Петро Порошенко з нагоди святкування 100-річчя створення Госпограслужбы України, передає.

"Як президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил, я прийняв рішення про зміну дати вшанування професійного свята прикордонників. Підписав указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня", - заявив президент.

За словами глави держави, це свято має стати співзвучним реальним подіям саме в Україні.

Президент України також зазначив, що сьогодні за мужність і героїзм 825 воїнів-прикордонників удостоєні державних нагород, однією з них відзначено зіркою Героя України.

"Сьогодні маю високу честь вручити ще одну зірку Героя України рідним полковника Євгена Пікуса, його мамі і рідному брата, теж прикордоннику.  Євген загинув смертю хоробрих у серпні 2014 року біля селища Талове Станично-Луганського району під час бою з російської ДРГ, яка діяла під прикриттям бронетранспортерів, бойових вертольотів Збройних Сил РФ. І незважаючи на перевагу ворога, їх особового складу і техніки, наші прикордонники змусили загарбників відступити", - додав Порошенко.

Президент нагадав, що День прикордонника, який в Україні відзначали в травні, походить від дня прикордонних КДБ СРСР.

Він зазначив, що в кінці квітня 1918 року Слов'янська група окремої Запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича звільнила велику територію в Донбасі і вийшла на кордон з Росією.

Вітаємо зі святковім днем! Нехай не тільки у цей день Прикордонника, але і все життя вас переслідує удача з безмірним щастям. Рідні і близькі завжди будуть поруч і ніщо не потривожить ваш спокій!

 

Група комунікації ДЮІ

(за матеріалами електронних ЗМІ)

Real time web analytics, Heat map tracking