• 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
16 лютого у Головному управлінні Національної поліції в Донецькій області відбулося друге засідання Координаційної ради між правоохоронцями та представниками вишів-партнерів. На засіданні Координаційної ради підбили підсумки співпраці у першому кварталі її діяльності та обговорили нові ініціативи. У найближчих планах: молодіжна варта, яка патрулюватиме вулиці спільно з поліцейськими, представництво у робочій групі Громадської ради при МВС, активізація діяльності громадської організації «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських», розробка захищеного програмного забезпечення та сучасні практики професійної підготовки працівників поліції.

До Координаційної ради, створеної між Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області, Маріупольським державним університетом та Приазовським державним технічним університетом, увійшли представники ще двох навчальних закладів – Донецького юридичного інституту МВС України і маріупольського НВК «Ліцей-школа № 48». Донецький юридичний інститут на засіданні Координаційної ради представляли: від ректорату інституту ‑ проректор інституту капітан поліції Денис Нестеров, від науково-педагогічного складу факультету № 2 Сергій Пекарський.

Безпосередньо участь в засіданні взяли очільник поліції Донецької області Микола Семенишин, ректор ПДТУ В’ячеслав Волошин, перший проректор МДУ Олена Булатова та голова студентської ради Сергій Яровий, директор НВК «Ліцею-школи № 48» Лілія Борисенко та представники різних підрозділів поліції.

Учасники Координаційної ради зазначили, що в рамках взаємодії було створено робочі групи, які розробили і провели спільні заходи у кількох напрямках. Так, для поліцейських проводиться курс лекцій і тренінгів з української мови, історії, інформаційної безпеки, взаємодії з мас-медіа. У свою чергу співробітники поліції знайомлять школярів та студентів з тим, як новітні технології працюють на практиці, надають правові знання та готують до вступу у відомчі виші. Крім того, молодь відгукнулася на запрошення поліції долучитися до забезпечення громадського порядку в своєму місті. Микола Семенишин відзначив, що надалі співпраця має стати більш глобальною, що дозволить значно підвищити рівень безпеки на Донеччині.

«Головне завдання поліції ‑ запобігти злочинам. У рамках профілактики ми поступово впроваджуємо такі проекти як «Безпечний будинок», «Сусідська варта», «Поліна», яка спрямована на протидію домашньому насильству, а також трирівнева модель профілактики підліткової злочинності. Все це потребує залучення наукового потенціалу та активної участі представників освіти», ‑ підкреслив керівник обласної поліції.

З цією метою учасники Координаційної ради внесли пропозиції щодо подальшого співробітництва. Зокрема представники Донецького юридичного інституту залучатимуться разом з поліцейськими у школах для проведення заходів, пов’язаних з протидією булінгу, правопорушенням в дитячому середовищі. Планується відновити проект, який поєднав особовий склад інституту та загальноосвітні заклади у сфері правового виховання. Так, у 2013 та 2014 роках на базі інституту проводилися методичні наради на яких розглядалися проблемні питання правового виховання учнів, зокрема: надання правових знань щодо домашнього насильства, торгівлі людьми, втягнення дітей у жебрацтво. Було напрацьовано організаційну складову взаємодії з відділами освіти, адміністраціями шкіл, вчителями загальноосвітніх закладів тощо. Своєю чергою практична складова підготовки поліцейських, які проходили первинну професійну підготовку засвідчила єдність мети науково-педагогічного складу інституту та підрозділів кримінальної поліції. Так, під час підготовки оперуповноважених навчальні заняття проводилися із залученням керівного складу управлінь карного розшуку, протидії злочинам, пов’язаним з торгівлею людьми, протидії наркозлочинності, протидії кіберзлочинності тощо.

Отже, інститут має свої напрацювання, які слід розвивати та впроваджувати у рамках діяльності Координаційної ради між правоохоронцями та представниками вишів-партнерів.

У рамках поглиблення співпраці поліції, науковців та молоді Микола Семенишин висунув пропозицію розширити сферу діяльності громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських». Як приклад, Сергій Пекарський зазначив, що третина курсантів інституту, які навчаються у м. Маріуполі є активними учасниками «Ліги майбутніх поліцейських». За ініціативи ректора інституту Віктора Бесчастного у лютому 2018 до складу Молодіжного парламенту м. Маріуполя було презентовано представника курсантського самоврядування інституту.

Підводячи підсумок очільник поліції Донеччини Микола Семенишин зазначив: «Наразі розглядається питання щодо представництва від нашої координаційної ради у робочій групі при Громадській раді МВС ».

Отже, на Донеччині впроваджуються нові проекти, які поєднають поліцейських, науковців та молодь. Наш інститут має свої традиції у сфері взаємодії з громадянським суспільством. Запрошуємо фахівців різних факультетів, кафедр, лабораторії, структурних підрозділів інституту до активної діяльності з метою реалізації проектів інституту, сучасних наукових розробок в діяльності Координаційної ради.

 

Сергій Пекарський,

з використанням матеріалів ГУНП в Донецькій області

Real time web analytics, Heat map tracking