Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини 25 років стійкого іміджу та бездоганної репутації Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України: Утворення та розвиток Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


72.7%Ukraine Ukraine
4.6%Kuwait Kuwait
4.5%United States United States
3.2%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%France France
1.4%Poland Poland
1%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 18
Вчора: 1242
Цього тижня: 3149
Минулого тижня: 8414
Цього місяця: 14034
Минулого місяця: 14056
Всього: 1377909


25 років стійкого іміджу та бездоганної репутації Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України

25 років стійкого іміджу та бездоганної репутації Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України

25 років стійкого іміджу та бездоганної репутації Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України

 

Утворення та розвиток Донецького юридичного інституту як вищого навчального закладу

 

Історія нашого навчального закладу розпочалася 28 квітня 1961 року зі створення у селищі Новожданівка Харцизського району Донецької (Сталінської) спеціальної середньої школи міліції. Протягом наступних тридцяти років ДССШМ перемістилася у м. Донецьк та значно посилила свою матеріальну та навчальну базу.

Однак наймасштабніші зміни чекали наш навчальний заклад на початку 1990-х років у зв’язку з проголошенням незалежності України та загостренням економічної кризи. Це визначило необхідність значного збільшення кількості правоохоронців та підвищення їх професійного рівня.

Згідно з наказом МВС України від 11 березня 1992 року школу було перейменовано в Донецьке училище міліції МВС України. Однак стрімкі зміни, що відбувалися в державі, вимагали подальших кроків, спрямованих на комплектування практичних підрозділів органів внутрішніх справ фахівцями, здатних відповідати тогочасним викликам. За підтримки керівництва управління УВС в Донецькій області, Донецького міського виконкому, ректора Донецького державного університету В.П. Шевченка, міністра МВС А. Василішина та міністра освіти України П. Таланчука почалася робота з перетворення Донецького училища міліції на вищий навчальний заклад.

Спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти України від 8 лютого 1993 року, у відповідності до постанови Верховної Ради України від 29 листопада 1990 року «Про невідкладні заходи щодо зміцнення законності та правопорядку в республіці», з метою розширення мережі навчальних закладів МВС України, що здійснюють підготовку спеціалістів для органів внутрішніх справ, 8 лютого 1993 року на базі Донецького училища міліції МВС України та Донецького відділення заочного навчання Української академії внутрішніх справ було створено Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому державному університеті. Почалося кардинальне реформування навчально-виховної, професійної, наукової роботи нового вищого навчального закладу.

Згідно з рішенням міжгалузевої акредитаційної комісії Міністерства освіти України від 30 червня 1994 р. та наказом Міністерства освіти України від 13 липня 1994 р. інститут було занесено до державного реєстру вищих закладів освіти України.

Організаційно Донецький інститут внутрішніх справ (ДІВС) об’єднував 8 кафедр, 4 відділи та служби забезпечення, а також 3 факультети:

факультет № 1 – з підготовки фахівців кваліфікаційного рівня «спеціаліст» для кримінальної міліції;

факультет № 2 – з підготовки фахівців кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» для кримінальної міліції;

факультет № 3 – заочного навчання.

Протягом наступних років колектив інституту накопичував досвід підготовки фахівців для ОВС України кваліфікаційного рівня «спеціаліст». Саме в цей час до роботи в новому інституті залучаються провідні фахівці та викладачі з вишів Донецька, Києва та найбільш досвідчені працівники правоохоронних органів.

Згідно з рішенням Колегії МВС України від 30 червня 1993 року та наказом Міністерства освіти України від 15 березня 1994 року було вирішено організувати в ДІВС підготовку спеціалістів на контрактній основі за спеціальністю «юрист-правознавець». Донецький інститут внутрішніх справ став одним із перших вищих навчальних закладів системи МВС України, що розпочав підготовку фахівців-правознавців на госпрозрахунковій основі для роботи в галузі державних і господарсько-правових відносин, а також в управлінських, фінансово-банківських й комерційних структурах.

З огляду на гостру потребу в юристах вищої кваліфікації рішенням Міністерство освіти України від 28 березня 1997 року в інституті відкрито ад’юнктуру з правом набору на денну та заочну форму навчання.

У зв’язку зі щорічним збільшенням кількості студентів 16 липня 1998 року утворили госпрозрахункове відділення, котре об’єднало всі навчальні групи денного та заочного навчання. З 2004 року відділення підготовки фахівців на платних засадах працювало як окремий підрозділ інституту, з 2005 році перетворений на факультет права.

Значного розвитку у 1990-х роках зазнала і матеріальна база Донецького інституту внутрішніх справ, що гідно подиву, зважаючи на загальну економічну ситуацію цього періоду. Зусиллями керівництва інституту було відремонтовано старі навчальні корпуси та розпочалося будівництво нового, майбутнього 2-го корпусу, що стане в подальшому своєрідною візитівкою нашого інституту. У його створення було вкладено не лише значні кошти, але й велику частку праці курсантів та співробітників інституту.

Якісно новий етап розвитку Донецького юридичного інституту починається у вересні 2003 року з призначення керівником інституту полковника міліції Віктора Миколайовича Бесчастного - провідного фахівця-юриста, заступника начальника УМВС України в Донецькій області, депутата обласної ради, і, що найважливіше – колишнього вихованця ДССШМ, випускника 1983 р.

У березні 2004 року Донецький інститут внутрішніх справ МВС України було реорганізовано в Донецький юридичний інститут МВС при Донецькому національному університеті, а у вересні 2005 року – у Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ (з вересня 2007 року – Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка).

Знаковим на шляху до самостійності й відповідності вищого навчального закладу новим освітнім стандартам стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року «Про реорганізацію мережі вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ», на підставі якого Донецький юридичний інститут виокремлено зі складу Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка. 28 липня 2011 року наказом МВС України «Про реорганізацію вищих навчальних закладів МВС України» навчальний заклад було перейменовано у Донецький юридичний інститут МВС України.

Інститут здійснював підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за спеціальностями «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність» на 6 факультетах (підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції; підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки; підготовки фахівців для підрозділів Державної автомобільної інспекції; підготовки фахівців для експертно-криміналістичних та слідчих підрозділів; факультет права; факультет заочного та дистанційного навчання). ДЮІ став одним з двох навчальних закладів системи МВС України, що готував експертів-криміналістів, та єдиним – з підготовки кадрів для підрозділів боротьби з правопорушеннями в сфері інтелектуальної власності та високих технологій, працівників державної автомобільної інспекції.

Трагічні події 2014 року призвели до втрати матеріальної бази ДЮІ та передислокації інституту до м. Кривий Ріг. Однак наш інститут зберіг свою суть – міцний та дружній колектив, що прибув на нове місце розташування з рішучим наміром відродити повноцінний навчальний заклад. Протягом останніх трьох років завдяки зусиллям керівництва та співробітників інституту, допомозі Міністерства внутрішніх справ України та міжнародних партнерів, конструктивній позиції органів місцевого самоврядування міст Кривого Рогу та Маріуполя Донецький юридичний інститут сформував необхідну матеріальну базу для забезпечення навчального процесу, посилив свій науковий та педагогічний потенціал, продовжив добрі традиції у сфері наукової роботи та співпраці з практичними органами.

Своєю щоденною наполегливою працею колектив Донецького юридичного інституту підтверджує високу репутацію вишу. Навчальний заклад має свої славні традиції, потужний потенціал та сильний професорсько-викладацький склад, що готує молодь до захисту прав і свобод громадян України.

 

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval