Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт»
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


74.6%Ukraine Ukraine
4.8%Kuwait Kuwait
3.5%United States United States
3%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
1.9%France France
1.5%Poland Poland
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 197
Вчора: 277
Цього тижня: 197
Минулого тижня: 2742
Цього місяця: 10287
Минулого місяця: 16545
Всього: 1316802


Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт»

Процес пізнання навколишнього світу є нескінченним. Допоки людина живе, вона не перестає дивуватися красі та розмаїттю Всесвіту, невичерпним надбанням людського духу та натхненної праці. З давніх-давен мудреці вважали, що людина мусить вчитися все життя, а особливо це стосується педагогів. Так, зокрема, видатний наш філософ Г. Сковорода говорив: «Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших». А французький письменник Жозеф Жубер наголошував: «Навчати – означає подвійно вчитися». Та вчимося ми не лише сидячи за книжками, а й спілкуючись з цікавими людьми, відвідуючи різні заходи тощо.

Один із надзвичайно цікавих та пізнавальних заходів відвідали викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Донецького юридичного інституту МВС України. Це був етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт», який вдесяте відкрився 16 вересня у с. Петриківка Дніпропетровської області.

Петриківський розпис відомий далеко за межами України своїм неповторним рослинним орнаментом, який давно став візитівкою України.

В самому центрі селища знаходиться 120-метровий паркан-рекордсмен України, за довжино бігунця петриківського розпису. Навіть якщо ви проїжджатимете повз Петриківку, ви все рівно на нього натрапите, адже знаходиться він біля головної автомобільної траси.

В Петриківці вже є три зупинки, оздоблені розписом. Все завдяки праці учнів місцевого ПТУ, де навчають майбутніх майстрів.

Головним осередком петриківського розпису є Центр народного мистецтва «Петриківка», де працюють понад 20 майстрів, які створюють справжні шедеври.

На першому поверсі знаходиться виставковий зал, у якому представлені визначні твори майстрів центру та роботи корифеїв розпису.

На другому поверсі розташовані майстерні, де можна подивитися, як створюються шедеври, пройти майстер-клас та придбати сувеніри.

Барвисті, просякнуті сонячним світлом і любов’ю до природи й рідної землі, полотна майстрів та вироби декоративно-прикладного мистецтва сповнили нас відчуттям гармонії Всесвіту і невичерпності творчого потенціалу українців. Про це наша делегація залишила запис у книзі відвідувачів.

Як відомо, на Дніпропетровщині два види українського народного мистецтва – петриківський розпис та козацькі пісні – занесені у список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. За словами організаторів, етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» покликаний популяризувати традиції українського мистецтва, привертати увагу до надбань народної творчості.

У цьогорічному фестивалі взяли участь народні майстри, заклади культури та художні колективи, господарі «зелених» туристичних садиб, кухарі, вихованці дитячих художніх шкіл, молодь.

До пізнього вечора гості могли насолоджуватися виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, виставкою-ярмарком у «містечку майстрів», виступами українських гуртів, брати участь у конкурсах, майстер-класах, спортивних змаганнях.

«Родзинками» цьогорічного дійства стали «галявини» вареників, меду, випічки, сала.

А ввечері в урочистій атмосфері було зареєстровано новий рекорд України – найдовше панно, оздоблене петриківським розписом.

Поверталися ми зі свята сповнені гордощів за наш талановитий, щедрий, гостинний, працьовитий народ і за нашу Батьківщину з її унікальною, неповторною культурою.

Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 1 Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 2
Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 3 Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 4
Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 5 Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 6
Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 7 Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 8
Викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін відвідали десятий етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» 9

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval