Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Поради водіям щодо безпечного керування транспортними засобами під час спеки
Новини за календарем
2018
Лютий
Пн295121926
Вт306132027
Ср317142128
Чт1815221
Пт2916232
Сб31017243
НД41118254
Про інститут
Статистика відвідувань


75.2%Ukraine Ukraine
5.1%Kuwait Kuwait
3.3%United States United States
2.9%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
1.5%Poland Poland
1.2%France France
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 105
Вчора: 488
Минулого тижня: 3351
Цього місяця: 8966
Минулого місяця: 11066
Всього: 1202731


Поради водіям щодо безпечного керування транспортними засобами під час спеки

Поради водіям щодо безпечного керування транспортними засобами під час спеки

Як відомо, стан безпеки дорожнього руху залежить від трьох основних чинників: дорога, водій, автомобіль. Спекотна погода, що панує останнім часом в усіх регіонах України має негативний вплив на кожну із згаданих категорій. За результатами дослідження Німецької ради з безпеки руху (DVR), підвищення температури повітря до 27-градусної позначки збільшує число дорожньо-транспортних пригод в середньому на 11%, а при температурі вище +30ºС цей показник подвоюється.

Під впливом палких сонячних променів температура асфальту сягає 65-70°С. У таких умовах асфальтобетонне дорожнє покриття розм’якшується, стає пластичним та схильним до руйнувань. Коефіцієнт зчеплення поверхні проїзної частини з шинами транспортних засобів зменшується, що спричиняє погіршення керованості автомобілем.

З метою збереження автомобільних шляхів та підвищення рівня безпеки руху власники автодоріг вводять обмеження для великовагових транспортних засобів загальною вагою понад 24 т. і навантаженням на вісь понад 7 т. у світлу пору доби при підвищенні температури повітря до +28ºС.

У спекотний період керувати автомобілем не лише неприємно, а й небезпечно. При підвищенні температури оточуючого повітря вище температури людського тіла, людину може спіткати тепловий параліч. Це особливо небезпечно для гіпертоніків. Вони перегріваються швидше за інших та можуть отримати крововилив, що викликає небезпеку виникнення інфарктів та інсультів.

Поради водіям щодо безпечного керування транспортними засобами під час спеки

Висока температура діє на водія розслабляючи, пильність притупляється, особливо при багатогодинному стоянні в автомобільних заторах. Тому в спекотний період доцільно уникати поїздок. Якщо ж відмовитись від поїздки неможливо, вирушаючи у путь, необхідно обов’язково запастись достатньою кількістю прохолодної води, взяти із собою необхідні ліки, одягнути для подорожі просторий одяг з легкої тканини. Перед поїздкою не слід вживати жирну або солону їжу. Під час руху в автомобілях, обладнаних кондиціонерами, вмикати режим охолодження салону.

Стоянку бажано здійснювати у тіні, накритих паркінгах, підземних гаражах. При цьому не можна залишати в закритому автомобілі дітей та домашніх тварин навіть на нетривалий час.

Перед початком руху необхідно відкрити вікна та провітрити салон автомобіля.

Від високої температури потерпають й транспортні засоби, тому в спекотну погоду, перш ніж почати рух, необхідно перевірити двигун. Це особливо стосується власників старих автомобілів. Перш за все потрібно переконатись, що в картері двигуна є необхідний рівень масла, а в системі охолодження достатня кількість охолоджуючої рідини. Слід перевірити термостат, а також датчик включення вентилятора і сам вентилятор. Якщо хоч щось з цього списку не буде функціонувати, є ймовірність перегріву мотора, після чого він просто може заклинити.

Також необхідно своєчасно замінювати й гальмівну рідину, дворічна і старше рідина здатна закипати при інтенсивних навантаженнях, після чого гальма можуть відмовити в самий невідповідний момент. Під час їзди по гірських дорогах гальма піддаються надзвичайно великим навантаженням, тому при спуску на гірських дорогах слід активніше використовувати гальмування двигуном. Це дозволить уникнути перегріву фрикційних елементів, таких як гальмівні диски, накладки і колодки та забезпечить ефективність експлуатації робочої гальмівної системи.

Сподіваємось, що дотримання цих простих правил позбавить учасників дорожнього руху від можливих проблем, викликаних високими температурами та надмірною сонячною активністю.

 

Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності

за матеріалами електронних ЗМІ

 
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Оберіть мову сайту:
Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
Нашi контакти:

Адреси:
м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

м.Маріуполь, просп.Будівельників, 145

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електрона пошта:
postmaster@dli.donetsk.ua

Вiдвiдувачу
Для викладачів



Корисні посилання
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval